לירן אוסקכיר

מי אני ומה אני עושה?

המטרה שלי

הגישה הטיפולית ברפואה הסינית

הטיפול משיב לגוף את היכולת הטבעית לישון באופן עצמאי, מבלי תלות בחומרים מלאכותיים.

הטיפול ברפואה סינית ושיאצו, משיב את הזרימה החלקה של דם ואנרגיה בגוף, ועל ידי כך את הפעילות התקינה של האיברים הפנימיים.

 
 

הכשרות

מטפל ברפואה סינית מסורתית ומטפל בכיר בשיאצו

מטעם מכללת "מירב" מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

תפקידים

מטפל ברפואה סינית במרפאת אלף לילה

מטפל שיאצו בקופ"ח מכבי שירותי בריאות

התמחויות

בעיות שינה, דיכאון וחרדה

תוכנית הכשרה אינטגרטיבית ברפואה סינית באונקולוגיה והמטואונקולוגיה, מטעם  המרכז הרפואי "רבין", בית החולים בלינסון.

במילים אחרות, אני גורם לאנשים לישון טוב יותר

בנימה אישית

איך הגעתי לטיפול במבוגרים הסובלים מנדודי שינה

את דרכי ברפואה הסינית התחלתי כבר בגיל 15, כשהתקבלתי למגמת רפואה משלימה בתיכון, ובה למדתי שיאצו, רפלקסולוגיה, והומאופתיה. אחרי התיכון שירתי כחובש-קרבי בחטיבת "כפיר", ובתום שירותי הצבאי ידעתי כבר במה אני רוצה לעסוק. נרשמתי ללימודי רפואה סינית - במכללת "מירב" מטעם האוניברסיטה הפתוחה - וסגרתי את המעגל.

 

השינה ואני

האם אני ישן טוב?

יותר מדי. לפעמים נדמה לי שכלום לא יכול להעיר אותי. אשתף אתכם בסיפור מצחיק שקרה לי לא מזמן. לפני כשנה בערב שמחת תורה, בן-זוגי וידידה שלנו נסעו להביא גלידה הביתה, ואני בזמן הזה נרדמתי על הספה אשר צמודה לדלת הכניסה. כעבור דקות מעטות כשהם חזרו, הדלת היתה נעולה, והם דפקו, בעטו, צלצלו וצפצפו - ואני פשוט לא שומע כלום. מאחר ואני גר בקומת קרקע, הם הלכו מסביב וקראו לי מהחלון - ואני פשוט לא שומע כלום.

הדאגה גרמה להם להזמין לי משטרה, אך גם השוטר העלה חרס בידו. כעבור שעה התעוררתי, וראיתי שהם עדיין לא חזרו הביתה! כעסתי ממש! כי הם אמרו שהם רק נוסעים להביא גלידה וחוזרים... והשאירו אותי לבד. התקשרתי אליהם וישר התעצבנתי, אך הסתבר לי שהם יושבים מחוץ לדלת, חיכו לי שאתעורר...

למחרת בבוקר שבת נהגתי לחוף פלמ"חים, ולא שמתי לב לתמרור עצור. השוטר עצר אותנו בצד, ובן-זוגי שואל אותו: "אתה לא השוטר שאתמול ניסה להעיר אותו?" השוטר מעביר את מבטו אליי ושואל: "אתה זה שלא התעורר?!" התנצלתי פעמיים וקיבלתי דו"ח... ^_^

 

דברים שאני אוהב

לחיות כמו פעם

ללמוד, לקרוא, לדעת. לגלות, לחקור, לחדש.

להריח ספרים, ארומתרפיה, לשתות תה - עדיף כמה שיותר מר, לשתות סוגי קפה שונים - בלי סוכר, להרגיש את ההבדל. לגדל צמחי מרפא ותבלינים בעציצים. לשחק עם צמחי מרפא במטבח ולהמציא איתם מתכונים. לחוש את הטבע, לא רק לראות אותו. להניח תפילין, להרגיש שהכל קורה לטובה. אני חושב שהספורט שהכי כיף לעשות הוא אומנויות לחימה. להקשיב לקאברים בפסנתר ביוטיוב לשירים שאני אוהב. לעזור למטופליי, חבריי ומשפחתי.

כשאפרוש לגימלאות, אלמד לדבר צרפתית, קונג פו, ולנגן בפסנתר.

 

תעודות מקצועיות

ליחצו להגדלה

הצג עוד
 

"בטרם נעלה על יצוענו ונתמסר לשנת הלילה,
עלינו להניח מאחור ולשכוח לגמרי את הכעסים של היום שחלף"

מהאטמה גנדי

 

כל המידע באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי. ההמלצות לגבי תזונה ושימוש בתוספי תזונה ובצמחי מרפא אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי וייעוץ על ידי רופא / מטפל מוסמך. מומלץ להיוועץ ברופא / מטפל מוסמך לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הפסקה של תרופה כלשהי ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.

נדודי שינה בתינוקות, ילדים ובני נוער

קורס התמחות בטיפול בתינוקות, ילדים בגיל בית ספר ובני-נוער מתבגרים הסובלים מבעיות שינה בעזרת דיקור סיני ושיאצו. עם המרצה Rebbeca Avern.