הטיפול הטבעי בעייפות בעזרת ארומתרפיה ושמנים אתריים

כל יום הוא עוד יום קשה?


התוויות טיפוליות:

חוסר חשק לקום בבוקר, דכדוך, דיכאון קל, עייפות מנטלית, תחושת תקיעות בחיים, חוסר מוטיבציה.


הרכב הרול און:

  • רוזמרין

  • אשכולית

  • תפוז

  • מנטה

  • קינמון


פעילות השמנים ברול און:


רוזמרין

רוזמרין

פרחוניות-מתוקה עם רעננות-חריפה, הרוזמרין משמש מזה דורות לטיהור וניקוי אנרגיות שליליות (גם לבונה). בתקופות של מגפה, הרוזמרין היווה מרכיב נוגד זיהום חשוב. בעת המודרנית, אידוי של רוזמרין עם מרווה משמש לחיטוי וטיהור האוויר לנשימה, בבתי חולים למשל, כדי למנוע זיהומים.


כפי שנמצא בשימוש מזה שנים, לרוזמרין זיקה ספציפית למוח ולתפקודים המנטליים. כיום, אני יודעים להסביר זאת כתוצאה של השפעת שיקום-והסדרה עמוקה על הציר העיצבי-הורמונלי המרכזי של הגוף. בלוטת יתרת המוח, בלוטת יתרת הכליה והלב, כולם נהנים מהשפעת החיזוק והמרצה של שמן זה. מסיבה זו, הרוזמרין משמש כממריץ מנטלי לטיפול במצבים שחולשה כרונית היא תסמין המפתח שלהם, כמו: תשישות כרונית, חוסר סיבולת, ישנוניות, איבוד הפוקוס המנטלי, זיכרון ירוד ודכדוך. אכן, פעילותו זו מזכירה את צמח הגינקו בילובה.


במונחים של הרפואה הסינית, ניתן לומר שהרוזמרין מחזק אנרגיה ומעלה אנרגיה צלולה לראש.


אי-סדירות של מערכת העצבים האוטונומית והתשה של מערכת האדרנו-קורטיקל מהווה התוויה מטבולית מרכזית לשימוש ברוזמרין - מאחר וזוהי תוצאה שכיחה בחברה המערבית של סטרס ועודף עבודה, מחסור בשינה וחוסר איזון ריגשי. גם לחץ דם לא מאוזן ניתן לטיפול באמצעות השפעת הסדרה זו, בין אם מדובר בלחץ דם גבוה או נמוך.


הרוזמרין מציע לאדם תחושה גבוהה יותר של הערכה עצמית, מוטיבציה מחודשת, והביטחון העצמי הדרוש כדי לבטא אותם.


אשכולית אדומה

אשכולית

האשכולית משמשת כמשקמת ומחזקת למוח ולמערכת העצבים. כמו הלימון, האשכולית ממריצה יעילה לתפקודי הכבד, מערכת העיכול העליונה, הלימפה וזרימת הדם בורידים ובנימים.


מבחינה פסיכולוגית, הרחת שמן האשכולית מעודדת יציבות ריגשית, קור רוח ונינוחות מנטלית והנאה רוחנית. האשכולית מסוגלת לגעת בתמימות הריגשית שלנו, ולהאיר את רגשות הלב, לסלק אכזבות ישנות ולהיפטר מהן. שמן האשכולית ממריץ בהירות מנטלית ואופטימיות, ובעדינות מאיר מחשבות שליליות ועוזר למקד מחשבות מוסחות. מכיוון האשכולית מעודדת בהירות מחשבתית בעדינות, היא מאפשרת להישאר מחוברים לרגשותינו, ללב.

על השילוב: אשכולית ורוזמרין שילוב סינרגטי לטיפול בחיזוק מערכת עצבים, לתשישות מנטלית וגופנית ולדיכאון.


השורה התחתונה: מעודד שילוב של רגשות עם בהירות מנטלית ומחשבתית, לכן פותר קונפליקטים בין הלב לשכל. מבין השמנים הטובים ביותר לריפוי החיבור שבין הראש ללב.


תפוז

תפוז

מרגיע מתח בעדינות, ותסמינים אחרים הקשורים לסטרס כמו מתיחות עיצבית, תפקודי לב ועיכול; עדין אך עדיין יעיל גם כממריץ הפרשת חומצות מרה ועיכול, למצבים של עיכול ירוד.

מבחינה פסיכולוגית, בהרחה, התפוז הוא "האקונה מטטה" של השמנים - כלומר, חיה בלי דאגות, מאיר בלב רגשות שמחה, הרמוניה ומצב רוח מהנה - ממש כמו לחזור להיות ילדים! על כן הוא מרומם מצב רוח ומשובב נפש, מעודד אופטימיות ויציבות ריגשית.


מנטה

מנטה

עם הניחוח הרענן של מנטה, חריפה-ומתקתקה, המנטה היא הסמל של הממריץ העיצבי במערב. מעוררת ומרוממת, יוצרת מראה אופטימי יותר, מעלה את העירנות ומחזקת את המוטיבציה. כמו הרוזמרין, גם המנטה היא קלאסית למי שסובל מחוסר התלהבות הוא פסימיזם. לאיבוד תחושת ערך עצמי, ולתפקוד ירוד של ההמיספירה השמאלית של המוח, כמו זיכרון ירוד, קשיי ריכוז ומיקוד מחשבתי (פוקוס).


מבחינה אנרגטית, שמן מנטה, עם הארומה החריפה שלו, מעלה את האנרגיה למעלה אל הראש. בנוסף להשפעה המנטלית שלו, השמן יכול לשפר תסמינים מוחיים גם מבחינה גופנית, כמו סחרחורת, עילפון וכאבי ראש, לרבות קוגניציה משופרת וזיכרון חד.


קינמון

קינמון

התוויה חשובה לשימוש בקינמון היא מצבי חולשה וקור. חולשה ותשישות כרוניים, הן מנטלית והן גופנית, מהווים את ההתוויה העיקרית לשימוש בו.


מבחינת הרפואה הסינית, הקינמון מחמם את אנרגיית הכליות ואת "האש הפיסיולוגית" ("אש החיים"), אותה אש שאחראית על קצב חילוף החומרים של כל הגוף. חיזוק "אש החיים" פועל גם כמעורר מינית (אפרודיזיאק) ומגביר את החשק המיני, לאנשים הסובלים מליבידו נמוך (חשק מיני נמוך).


ההרחה של שמן הקינמון, חשובה גם בפן הפסיכולוגי, לחולשה וקור ברמה הריגשית והנפשית. הניחוח המתוק-עז וחריף, תמיד מצליחים לחמם את הלב והנפש - מעודדים אומץ וביטחון עצמי אצל אלו שידיהם נרפות ומורל ירוד - בעיקר בענייני אהבה. באנשים כאלו, מופנים- מכונסים- ומדוכדכים- הקינמון מסוגל להבעיר מחדש את האש הריגשית - ולהזין את המוטיבציה והאומץ הדרושים כדי ליצור הזדמנויות חיובית לחוויות יותר ממלאות. במקרה זה, הניחוח של הקינמון מקדם את עיקרון העונג הבריא להגשמה עצמית של האדם, בכך שמעצים את החושניות הגופנית והאהבה הריגשית. כמו היסמין, הקינמון משפיע גם על החושים וגם על הרגשות.

במובן הרחב, הקינמון תומך בתשוקה לחיים עצמם. היכן שחוסר חשק וחוסר התמצאות נגרמים כתוצאה מאובדן ריגשי או בגידה.


השורה התחתונה: מחזק, מחמם, מגביר חשק מיני, תומך בחילוף החומרים.

להזמנה ליחצו כעת:יש לכם שאלה בנוגע לשמן רול און?

כיתבו לי בתגובות למטה >>

64 צפיות0תגובות

כל המידע באתר זה אינו התוויתי ואינו רפואי. ההמלצות לגבי תזונה ושימוש בתוספי תזונה ובצמחי מרפא אינן מתיימרות להחליף טיפול רפואי וייעוץ על ידי רופא / מטפל מוסמך. מומלץ להיוועץ ברופא / מטפל מוסמך לפני השימוש בתוספי תזונה. למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הפסקה של תרופה כלשהי ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.