top of page

שיאצו לנדודי שינה

הרגעת נפש והרפיית שרירים

Reiki Treatment

שיאצו לטיפול בנדודי שינה, דיכאון וחרדה, שיכוך כאב ותחזוקת שגרתית לגוף ולנפש.

אודות השיאצו

השיאצו זו שיטת טיפול במגע (עיסוי) שמקורה ביפן, אך היא מבוססת על הרפואה הסינית.
הטיפול מתבצע בשכיבה על מזרן נוח ורחב, עם בגדים, וכולל לחיצות, מתיחות, וסיבובים למפרקים.

מטרת הטיפול

להשיב את הזרימה החלקה של דם ואנרגיה בגוף, ועל-ידי כך את הפעילות את התקינה של האיברים הפנימיים.

פעילות תקינה של איברים פנימיים מאפשרת:

 • איזון גופני, נפשי, ריגשי ומנטלי

 • חופש מדאגות ועקה (סטרס)

 • שינה שקטה עם הירדמות קלה וללא התעוררויות

 • תחושה נעימה בגוף ללא כאב או כיווצי שרירים ברגליים באמצע הלילה.

מהלך הטיפול

השיאצו התפתח ברוח התרבות היפנית, ועל-כן, הטיפול נעשה בשכיבה על מזרון רחב ונוח על הריצפה.
למעשה, על האדמה יש לומר. מכיוון שהתרבות היפנית קרובה נורא לאדמה, ולקרקע. כל מי שהיה ביפן או ראה בתמונות, שם לב שהם אוכלים בישיבה על הריצפה עם דרגש נמוך, ישנים במיטת פוטון נמוכה, ואכן, גם הטיפול שלהם הוא מתבצע על הקרקע.
תחילת הטיפול באבחנת גוף ובטן, ומייד אחר-כך נתחיל בחימום לשרירים ולמפרקים. לאחר החימום נחל בטיפול שכולל לחיצות בזרת האגודלים, כפות הידיים, מרפקים וברכיים - בהתאם למטופל.
מהלך הטיפול נקבע בו-ברגע שאני מרגיש את גוף המטופל/ת, ולפי איך שהגוף מרגיש תיקבע סגנון הלחיצה והטיפול. כך הטיפול מותאם אישית לצרכייך. מלבד לחיצות, הטיפול כולל גם רוטציות ומתיחות רבות לכל השרירים והמפרקים בגוף: מתיחות לרגליים, לגב, לצוואר, חגורת הכתפיים ושכמות ועוד... בסוף הטיפול נסיים בחלק הטוב ביותר- טיפול מרגיע לצוואר, ראש ופנים - שיוציא אותך רגוע, נינוח, שליו ועם חשק לפעם הבאה.

תועלת הטיפול

את התועלת של השיאצו, קשה לצמצם לכמה פיסקאות, אך אציין כאן את הדברים העיקריים:

 • זהו טיפול הבחירה! לסובלים מבעיות שינה עקב רגשות כגון סטרס, מתח, דאגה, חוסר שקט, כעס ועצבנות - ורוצים להשיב את האיזון לחיים הרגשיים.

 • השיאצו שומר עליכם! זהו טיפול הבחירה כטיפול תחזוקה! אם הבנתם כמה חשוב לתחזק את גופכם, כדי שימשיך לשרת אתכם בהליכה, עמידה, ישיבה ושכיבה - אזי השיאצו הוא הכלי המיטבי לשמור על גופכם גמיש, חזק, עם זרימת דם יעילה וללא כאבים. כדי שתוכלו לבצע את כל מטלות היומיום!

 • שיכוך כאבים - על-אף שגם דיקור וצמחי-מרפא סיניים חשובים בטיפול בכאב - אין תחליף למגע במקום עצמו. השבת הזרימה החלקה של דם ואנרגיה במקום הכאב תשכך את הכאב ממנו אתם סובלים.

ובנימה סינית

השיאצו הוא הטיפול שהכי קרוב לאלמנט האדמה.

אלמנט האדמה מסמל את כל מה שקשור לשגרה, יציבות וביטחון בחיינו:

 • בית

 • משפחה

 • אמא ("אמא אדמה")

 • מערכת העיכול (תזונה סדירה)

 • תזונה

 • מגע (חיבוק, תמיכה)

האדמה היא זו שמזינה אותנו, ועל-כן מערכת העיכול קשורה לאלמנט האדמה. בתקופת הינקות אנו מקבלים את כל ההזנה דרך אמא:

 • הן הזנה פיסית (הנקה, חלב אם)

 • והן הזנה ריגשית. זו נעשית באמצעות מגע - חיבוק.

לכן אני תמיד אומר - שאלמנט האדמה נבנה סביב השולחן! ארוחה משפחתית כוללת את כל המרכיבים הדרושים לאלמנט אדמה יציב:

 • משפחה

 • אוכל

 • חיבוקים (מגע)

טיפול השיאצו מביא את האיכות האדמתית הזו לנפש המטופל כיוון שהטיפול נעשה בשכיבה על האדמה, וכן בזכות המגע המלא עם כל כף היד. הטיפול מחזק את תחושת היציבות והביטחון בשגרה של חייך, ומסייע לנפש להיות רגועה ושקטה. השיאצו מתאים במיוחד לאנשים הסובלים מסטרס ודאגה בתקופה של שינויים:

 • מעבר בית

 • שינוי סטטוס משפחתי כגון חתונה, גירושין או לקראת לידה

 • תחושת חוסר ביטחון, יציבות ושגרה בחיים.

נפלא :) !

למי זה כדאי?

 • לסובלים מבעיות שינה כגון נדודי שינה, התכווצויות שרירים ברגליים מתוך שינה- השיאצו מאפשר את הזרימה החלקה של דם ואנרגיה בגוף במשך השינה וכך מקצר את משך ההירדמות ומונע כיווצי שרירים ומרפה אותם.

 • לסובלים מבעיות כאב כרוניות או כאב המפריע לשינה - כאבי גב ופריצת דיסק או סיאטיקה, כאבי ראש, כאבי ברכיים המחמירים בלילה, כאבי צוואר וחגורת כתפיים ושכמות, פיברומיאלגיה. השיאצו משרת את כל אלה נאמנה, משכך כאבים, מרפה שרירים ומותיר אותך עם תחושה נינוחה בגוף שתשפר את איכות השינה שלך.

 • אם הגעת לגיל שבו הבנת שעליך לתחזק את גופך - השיאצו הוא כלי הבחירה לתיחזוק הגוף, השרירים, הגידים והרצועות והמפרקים!

 

השורה התחתונה: השיאצו מתאים ומומלץ לכל הגילאים. זהו טיפול בטוח מאד.

משך זמן הטיפול

טיפול שיאצו מלא נמשך כ-50 דקות, לטיפול כללי בכל חלקי הגוף

האם מומלץ לשלב שיאצו עם טיפולים נוספים?

בהחלט כן!

השילוב של שיאצו ודיקור סיני הוא סינרגטי מאד!

למעשה, שניהם מתבססים על אותה תיאוריה של הרפואה הסינית, ומתייחסים לאותם נקודות ומסלולים בגוף: השיאצו לוחץ על הנקודות ומפעיל אותן, לעומת זאת בדיקור סיני מדקרים אותן בעזרת מחטים דקות מאד.

לכל שיטה יש את היתרון שלה - והשילוב של שיאצו ודיקור סיני מביא את היתרונות של שתיהן ויוצר סינרגיה שתעצים את יעילות הטיפול בך, ישכך את הכאב במהירות ויפתור את בעיית השינה שלך.

 

השורה התחתונה: שיאצו עם דיקור סיני זהו שילוב סינרגטי שמעצים את תוצאות הטיפול.

איך להתכונן לטיפול?

אחד היתרונות הבולטים של השיאצו, הוא שהטיפול נעשה בביגוד מלא. יש להגיע עם מכנס ארוך ונוח, חולצה טריקו פשוטה, וגרביים נקיות. מומלץ לא להגיע על קיבה מלאה אך גם לא רעבים.

 

השורה התחתונה: בגדים נוחים ונקיים, לא רעב ולא מלא.

האם ניתן לעשות טיפול שיאצו בהריון?

בהחלט כן! ואפילו מומלץ.

 

השיאצו הוא טיפול מעולה ובטוח בזמן הריון. ניתן לטפל בשיאצו בהריון החל מהטרימסטר ה-2 (שבוע 16). ישנם איזורים אשר בהם לא לוחצים כגון ירכיים פנימיות, ואיזורים אחרים בהם נלחץ במתינות כגון גב תחתון וחגורת כתפיים. מנסיוני צברתי ניסיון עם עשרות מטופלות הריוניות שטיפלתי בהן בכאבי גב תחתון שהופיעו או החמירו עקב ההריון, והשיאצו הוא כלי יעיל מאד לפתור בעיות שכאלה. השיאצו עוזר גם לבצקת ברגליים בזמן הריון.

השורה התחתונה: השיאצו בטוח בהריון ומסייע רבות לכאבי גב תחתון ובצקת.

מה ההבדל בין שיאצו למסאז'?

את התשובה הטובה ביותר אתם תקבלו אחרי שתרגישו את הטיפול ;)

אך אציין 2 הבדלים:

 1. המטרה הראשית והבונוס המשני - שיאצו ומסאז' בספא הפוכים מבחינת המטרה הראשית והבונוס המשני: בשיאצו המטרה הראשית היא רפואית. אנחנו רוצים לפתור בעיה. על-הדרך, כתופעת לוואי משנית - זה גם נעים נורא. במסאז' בספא לעומת זאת, המטרה הראשית היא פינוק, אבל על הדרך זה גם בריא כי זה מזרים את הדם.

 2. הגישה הטיפולית - מסאג' זהו טיפול שמתרכז בפן הגופני בלבד - השרירים. שיאצו לעומת זאת מתבסס על הרפואה הסינית, ורואה לא רק שרירים ומפרקים אלא גם נותן התייחסות לאיברים פנימיים, לנפש, לאנרגיה, לנקודות דיקור. מבחינת הרפואה הסינים, זורמים אצלנו בגוף מסלולי אנרגיה שהשיאצו מטפל גם בהם - ולא רק בשרירים. למעשה, כל התיאוריה עליה מבוסס השיאצו מבדילה אותו לגמרי ממסאג' פשוט. והיא המאפשרת לשיאצו את הסגולות הרפואיות הרבות שהוא מחזיק בתוכו.

השורה התחתונה: לשיאצו יש יתרונות כי זהו עיסוי רפואי המביא איתו את הידע של הרפואה הסינית.

תחילת המפגש באבחנה אישית לפי הרפואה הסינית, בעזרת תשאול, אבחנת לשון ואבחנת דופק. מייד לאחר מכן מתחילים בטיפול בהתאם לאבחנה, בעזרת דיקור סיני, שיאצו וצמחי מרפא. הטיפול כול...
טיפול בקליניקה
45 דק'
₪249

יש לך שאלות נוספות?

bottom of page