top of page

הטיפול הטבעי בנדודי שינה בעזרת תמצית צמחי מרפא סיניים

עודכן: 3 במאי 2022

כשחשבתי על הרכב התמצית לטיפול בבעיות שינה, היה לי חשוב שזה יטפל גם בשורש הבעיה וגם בתסמינים. לכן, בחרתי צמחי מרפא בעלי השפעה משרה שינה (היפנוטיים) בשילוב עם צמחי מרפא המחזקים את הגוף ומשיבים את תפקודו התקין לאורך זמן. כמו כן, הפורמולה בנויה בצורה כזו שתכסה מגוון רחב של גורמים לנדודי שינה.

לאילו בעיות שינה התמצית מתאימה?

  1. קשיי הירדמות, שינה לא רציפה

  2. שינה שטחית ולא איכותית, עם התעוררות בנקל

  3. מתח וחרדה (סטרס), ואי-שקט נפשי, עצבנות

  4. דפיקות לב בבית החזה (פלפיטציות)

  5. תחושות חום בלילה

  6. הזעה לילית (הזעת מתוך שינה)


פעילות הצמחים בתמצית

זרע זיזיפוס, SUAN ZAO REN
זרע זיזיפוס (שיזף סיני)

זרעי זיזיפוס (שיזף סיני)

צמח המפתח לטיפול בבעיות שינה ברפואה סינית. מזין את הלב ומרגיע נפש, לטיפול באינסומניה, קשיי הירדמות או התעוררויות מתוך שינה, שינה שטחית ולא איכותית עם נטייה להתעורר בקלות, דפיקות לב בחזה (פלפיטציות), חלימה מרובה. בנוסף עוזר גם לנטייה לשכחנות, מזג עצבני וכעס. בשל טעמו החמצמץ, מונע הזעת לילה, צמא לילי ופה יבש. מבחינה פרמקולוגית, זרע הזיזיפוס הוא סדטיבי (מרגיע) והיפנוטי (מרדים) אודות לרכיב Jujuboside שנמצא בו. בניסוי קליני נמצא כי הצמח מאריך את זמן השינה שנגרם מלקיחת בארביטוריטים (מסייע לגמילה מכדורי שינה) ונוגד השפעתו הממריצה של קפאין. במחקר שבו השתתפו 30 מטופלים הסובלים מאינסומניה וטופלו עם זרע הזיזיפוס, 9 חשו שיפור ניכר, 19 חשו שיפור בינוני, ו-2 לא חשו שיפור כלל. במחקר אחר, מטופלים הסובלים מאינסומניה שתו 15 גרם תה ירוק בשעה 08:00, וללא שום ממריצים נוספים לאורך היום, ו-10 גרם זרע זיזיפוס בלילה. מתוך 39 מטופלים, החלמה מלאה נצפתה ב-34 מהם בתוך כ-3-10 ימים.


שכיזנדרה סינית, WU WEI ZI
שכיזנדרה (שיסנדרה) סינית

שכיזנדרה סינית

נקרא בסינית "זרע 5 הטעמים" וזהו סוד השפעתו על מגוון מערכות בגוף. זהו צמח מרגיע מאד ללב ולנפש, במצבי חוסר אנרגיה עמוקים וחולשה, כשקשה לאסוף כוחות כדי להתחזק. הטעם החמוץ מכווץ ומכנס פנימה את שארית הכוחות של הגוף, ועוזר להתחיל לצבור כוחות מחודשים יותר. מתאים למצבי חרדה עם פלפיטציות (דפיקות לב) ולשינה לא שקטה עם חלומות מטרידים. לשם כך, מומלץ לשלבו עם זרע הזיזיפוס הנ"ל. בשל טעמו החמצמץ מפסיק הזעה לילית, ולשם כך טוב לשלבו עם מעטפת הצדפה (המרכיב הבא). בשל טעמו המתוק זהו צמח מחזק מאד. מחזק את האנרגיה של הריאות ומסייע לשיעול בלילה, קוצר נשימה, איבוד קול, עייפות וחולשה. מבחינה פרמקולוגית, הצמח מחזק מערכת חיסונית, מגן על הכבד, מחזק מערכת עצבים ומעמיק את הנשימה.


מעטפת הצדפה, אוסטריה, MU LI, Concha Ostreae, Oyster Shell
אוסטריה

אוסטריה

מעטפת הצדפה; כפי ששומרת על הפנינה מפני הסערות בים, כך שומרת על השינה. מביאה לאדם אנרגטיקה של שקט, ביטחון פנימי ורוגע, המסבירים את תפקודיה בהרגעת הנפש ונדודי שינה.

מרכיב חשוב מאד בפורמולה, מאחר והוא מעגן למטה את הדם והאנרגיה בגוף, אל תוך השינה, ובכך מסייע לאנשים שאינם חשים עייפות בלילה, ואף היפראקטיביים. צמח מעגן מטה אנרגיה שעולה ויוצרת עירנות, אינסומניה, עצבנות, מזג קצר-רוח ואי-שקט מנטלי. כמו כן, מנטרלת חומציות בקיבה ועוזרת לצרבות בלילה וכאב בטן כתוצאה מכיב קיבה (אולקוס). לבסוף, מטפלת גם היא בהזעת לילה. לטיפול באינסומניה, פועלת כצמד סינרגטי בשילוב עם הצמח הבא, הארכובית הסינית.

ארכובית סינית, YE JIAO TENG
ארכובית סינית

ארכובית סינית

שמו הסיני "הענף להעביר איתו את הלילה" מספר רבות על יתרונותיו. זהו צמח של שינה עמוקה ורצופה, המונע התעוררויות מתוך שינה. עובד בשיתוף פעולה הדוק עם זרע הזיזיפוס, להזנת הלב והרגעת נפש, ועל ידי כך קיצור זמן חביון השינה (זמן ההירדמות) ולשינה ארוכה ורצופה.


פטריית פוריה, FU SHEN
לב של פטריית פוריה

"לב" של פטריית פוריה

להרגעת נפש עוצמתית. מדובר בפטריית "פוריה" אשר צומחת על עץ האלון, וכדי להדגיש את השפעת הרגעת הנפש שלה, משתמשים בחלק הפנימי, קרי "הלב" של הפטרייה - כנגד הלב שלנו. מומחיותה של הפטרייה הזו היא בטיפול בנדודי שינה עם פלפיטציות (דפיקות לב בחזה), שכחנות ותחושת חרדה. מבחינה פרמקולוגית, הפטרייה נחשבת סדטיבית ואנטי-סרטנית.


 

להזמנה:

 

שילובים מומלצים:


לנדודי שינה עם כיווצי שרירים ברגליים באמצע הלילה -


לנדודי שינה ועייפות בבוקר -


לנדודי שינה על-רקע סטרס, מתח וחרדה -


לנדודי שינה כרוניים והתמכרות לכדורי שינה -


 

יש לכם שאלה על התמצית?

כיתבו לטה >>


429 צפיות0 תגובות
bottom of page