צמחי מרפא לכיווץ שרירים ברגליים, כאבים בעקב ודורבן

עודכן ב: 3 אפר 2020

מתעוררים באמצע הלילה, עם כאב מכווץ בשרירי הרגליים? בדיוק לכך מיועדת התמצית Free Leg. תמצית Free Leg כוללת הרכב צמחי מרפא ייחודי, המתמקד בטיפול ברגליים, ועוזר להרפות כיווצי שרירים, לתסמונת הרגל העצבנית (רגליים חסרות מנוח), ולשכך כאב בעקב ודורבן - וכל זה בטיפול 100% טבעי.

מנגנון הפעולה של התמצית

 • הרפיית שרירים ברגליים

 • שיכוך כאבי שרירים ברגליים

 • שיפור זרימת הדם ברגליים

 • חיזוק גידים ועצמות

 • נוגדת דלקת


התוויות טיפוליות

 • כיווץ שרירים ברגליים (שוקיים, כף רגל)

 • תסמונת הרגל העצבנית (רגליים חסרות מנוח)

 • כאב בעקב, דורבן

 • נימול/עקצוץ בכפות הרגליים

 • קושי ללכת, חסימות בזרימת הדם ברגליים, תסמונות ניוון הפוגעות ברגליים

 • נוגד את תופעות הלוואי הבלתי רצויות של סטטינים


פעילות הצמחים בתמצית

שוש קירח, ליקוריץ, ZHI GAN CAO
שוש קירח (ליקוריץ) עם דבש

שוש קירח (מכיל דבש)

צמח מחזק אנרגיה ומשכך כאב, שבשילוב עם דבש יכולת חיזוק האנרגיה שלו גוברת עוד יותר. לשוש הקירח יש יכות מעולה לשחרר כאב- כיווצים- ועוויתות- הן בשרירים לא-רצוניים (כאבי בטן, מערכת העיכול, מעיים) והן בשרירים רצוניים (שרירי השלד, מערכת התנועה), ע"י חיזוק האנרגיה שלהם. למטרה זו, השוש קירח משולב עם אדמונית לבנה. מבחינה פרמקולוגית, לשוש הקירח יש תכונות נוגדות דלקת, בזכות תכולת הגליצרין והחומצה הגליצריזית שבתוכו, שנמצאו יעילים במקרי דלקות פרקים (ארתריטיס). הגליצרין והחומצה הגליצריזית הטבעיים שבשוש הקירח הראו פעילות דומה לזו של הקורטיזול מבחינת נוגדות לדלקת. בנוסף, לשוש הקירח פעילות נוגדת-עוויתות (Anti-Spasmodic) ומשככת כאב (Analgestic), אשר שניהם מוגברים בשילוב עם האדמונית הלבנה. במחקר על כאבי גב ורגליים, נבדקו 27 מטופלים עם כאב חמור בגב וברגליים שהוזרק להם שוש קירח ישירות למקום. 20 מתוכם חשו הקלה מלאה, ו-7 חשו הקלה חלקית.


אדמונית לבנה, BAI SHAO YAO
אדמונית לבנה

אדמונית לבנה

צמח מחזק דם ומשכך כאב. האדמונית הלבנה מטפלת בכאב וספאזם (כיווץ) בשרירים- גידים- ורצועות, על-רקע חוסר הזנה של דם אליהם, ועל ידי שיפור הזנה של דם וריכוך השרירים. מתאים גם לנימול/עקצוץ בגפיים.


השילוב - שוש קירח ואדמונית לבנה

צמד הצמחים הזה הוא הבסיס של התמצית, ואף ניתן לו שם בסינית: Shao Yao Gan Cao Tang. בשילוב, משמש הצמד להרפיית שרירים תפוסים כללית בכל הגוף, וניתן, בעזרת צמחים מסוימים, לכוון את השפעת התמצית ספציפית לכיוון הרגליים. להלן מחקרים מדעיים שבדקו את יעילות השילוב:

כאב שרירים כללי

במחקר שבדק השפעת הצמח על כאב בכ-124 נבדקים, כל נבדק קיבל 4 גרם מאדמונית לבנה ו-1 גרם משוש קירח, והתוצאות הראו שיפור ניכר בתחושת הכאב בתוך 30 דקות ומבלי תופעות לוואי. פעולת שיכוך הכאב (אנלגסטיקה) היתה יעילה בכ-105 מהנבדקים, שהם 84%.

כאב גב תחתון ורגליים

מחקר נוסף בדק את השפעת השילוב של אדמונית לבנה ושוש קירח על כאבים בגב התחתון וברגליים על 33 נבדקים, 12 דיווחו על שיפור משמעותי, 16 דיווחו על שיפור חלקי, ו-4 דיווחו על שיפור מועט, ורק 1 לא חש שיפור כלל.

תסמונת הרגל העצבנית (רגליים חסרות מנוח)

מחקר בדק את יעילות השילוב בכ-54 נבדקים, שצרכו את צמד הצמחים שוש קירח ואדמונית לבנה במינון של 15 גרם פעמיים ביום וחוו 100% יעילות (שיפור מלא).

מיוטוניה (Myotonia)

מחקר נוסף בדק את השפעת השילוב של אדמוניה לבנה ושוש קירח יחד עם סיאוטליה וחבוש, על חולי מיוטוניה, שזו הפרעה בסיבי השריר שגורמת התכווצות ממושכת וקושי להגיע להרפייה. מתוך 20 נבדקים, 3 חשו שיפור משמעותי, 8 חשו שיפור חלקי, ו-9 חשו שיפור מועט. כל 4 הצמחים הללו נמצאים בתמצית פרילג.


קלמטיס

צמח בעל טעם מלוח. הטעם המלוח, ברפואת הצמחים, ממיס התקשויות, ובמקרה הזה מדובר, הן בזיז העצם (הדורבן) והן בהרפיית השרירים הנוקשים. הקלמטיס מטפל גם בתחושת כבדות בשרירים, ומיועד לכאבי שלד-שריר, לרבות ספאזם, עוויתות, נימול בגפיים וקושי בכיפוף/יישור הגפיים. מבחינה קלינית, איזור השפעתו של הצמח עובר בדיוק בשריר התאומים בשוקיים ובעקב.


חבוש
חבוש

חבוש

צמח מיוחד ממשפעת הדלועים, שימושי הן למצבים כרוניים והן למצבים אקוטיים, והכי יעיל לטיפול בפלג הגוף התחתון. טעמו חמצמץ, ותכונה זו מקנה לו את היכולת ליצור הרפייה עדינה של השרירים. כמו כן, הוא מעודד ייצור נוזלים בגוף, ומסייע לכאבים בשרירים- גידים- ורצועות צפודים ויבשים, אשר איבדו את גמישותם. דבר אחרון, מסייע להרפות כיווצי שרירים כתוצאה מהתייבשות (איבוד נוזלים).


סיאטולה

צמח מניע דם, וההתמחות שלו היא לעודד את זרימת הדם מטה ברגליים. יש לצמח זה יכולת חזקה מאד להוריד את זרימת הדם מטה, ובכך מסייע לכוון את השפעת הפורמולה אל הרגליים, ולפתור כאבי שרירים כתוצאה מקשיים בזרימה החלקה של דם ברגליים. בנוסף, הצמח נקרא "מחזק גידים ורצועות", ובכך מסייע לטיפול בתסמונות ניוון הפוגעות ברגליים ובחולשה כללית של הגפיים התחתונות כולל חולשת גב תחתון וברכיים, ועוזר לאדם לנוע וללכת בחופשיות.


טיפול טבעי בדורבן בעזרת צמחי מרפא

קיימים כמה גורמים ביו-מכניים הגורמים לדורבן, כאשר אחד מהם הוא מתח- וכיווץ- בשרירי התאומים שבשוקיים. לכן, תמצית פרילג, אשר מרפה את שרירי התאומים, מסייעת הן במניעה והן בטיפול בדורבן. הרופא הסיני, ד"ר Guan You-Bo מציין, כי השילוב של 4 הצמחים הבאים, מקל על כאב ונימול כתוצאה מדורבן בעורף, בעמוד השדרה, ובעקבים.

 1. אדמונית לבנה

 2. שוש קירח

 3. קלמטיס

 4. חבוש

כל 4 הצמחים הנ"ל נמצאים בתמצית פרילג.

שילובים מומלצים:


 • לכיווצי שרירים קשים ברגליים - השרו את רגליכם בערב בגיגית עם מים חמים ומלח אנגלי, ושתו תמצית "פרילג" כחצי שעה לפני השינה.

 • לכאבי שרירים כלליים בכל הגוף - שתו את תמצית "פרילג" פעמיים ביום, בוקר וערב, ושמלאו אמבט מים חמים עם מלח אנגלי ושכבו באמבטיה כ-20 דקות.

 • לכיווצי שרירים בלילה אשר מעירים משינה ופוגעים באיכותה - עם תמצית "שינה ערבה".

להזמנה ליחצו כעת:

יש לכם שאלה בנוגע לתמצית?

כיתבו לי בתגובות למטה >>250 צפיות0 תגובות